بایگانی سالانه: 2014

رونمایی از نخستین ترانه فارسی در بزرگداشت رهبر مقاوم عربی، سید حسن نصرالله ـ نماهنگ «امانت دار بانوی دمشق» را ببینید

سید-حسن-نصرالله

در هفتمین مراسم «روضه رضوان» ویژه بزرگداشت شهیدان عماد مغنیه (حاج رضوان) و حسن شاطری (حسام خوشنویس)، از ترانه عربی ـ فارسی «امانت‌دار بانوی دمشق» رونمایی شد. این ترانه پیشکشی از سوی جوانان ایرانی به رهبر مقاوم عربی، سید حسن نصرالله، به پاس سالها رشادت و مجاهدت ایشان است که به همت ستاد مردمی بزرگداشت سرداران شهید جهان اسلام تولید ... ادامه مطلب »

روح توافق‌نامه آبجی و خسرو خان!

500px-Villainc

من موقعی شاخ درآوردم که آبجی اعلام کرد می‌خواهد با شوهر سابقش، خسرو خان، حرف بزند! بعد از دیدن ۳۵ ماه دعوا و شاخ و شانه کشیدن خسرو خان با آبجی و ترکشهایی که نصیب من هم شده بود، حق داشتم شگفت‌زده بشوم که چرا بعد از این همه سال، انگار اصلاً خواهر دوقلویم را نمی‌شناسم. آبجی و شوهرش برای ... ادامه مطلب »

«معراجیها» و اثرگذاری مسعود ده‌نمکی بر فرهنگ عمومی

اکبر عبدی در فیلم سینمایی «معراجیها»

آقای مسعود ده‌نمکی با فیلم سینمایی «معراجیها» دوباره به میدان آمده، تا نشان بدهد بهتر از همه، ذائقه مخاطب ایرانی را می‌شناسد و برای آن، آثار هنری می‌آفریند. اگر به کارنامه ده‌نمکی با ۲۴ میلیارد تومان فروش نگاه کنیم، این توانایی به خوبی خود را نشان می‌دهد: ۱ـ اخراجیها (۱۳۸۶) با فروش ۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان ۲ـ اخراجیها ... ادامه مطلب »

داستان ما و کدخدایی که نمی‌خواست فرفره بسازیم

wooden-whirligig

ما فرفره نداشتیم. بچه‌های کدخدا داشتند اما همبازی ما نبودند که دست ما بدهند. مسعود و مجید نقشه‌اش را کشیدند و مصطفی بند و بساطش را جور کرد. ما که فرفره‌دار شدیم، لبخند نشست روی لبهای بابابزرگ. گفت: «دیدید می‌شود، می‌توانید!» از ترس بچه‌های کدخدا، داخل خانه فرفره بازی می‌کردیم. مبادا ببینند و به تریج قبایشان بربخورد. اما خبرها زود ... ادامه مطلب »

تسلیت سال‌روز شهادت امام حسن عسکری(ع)

wallpaper-askari

سال روز شهادت امام حسن عسکری(ع) تسلیت باد.مظلومیت ایشان از چند وجه است: نخست اینکه به دلیل حصر در پایگاه نظامی سامرا، فرصت استفاده بشریت از فضل ایشان مهیا نشد، دیگر اینکه در جوانی (۲۹ سالگی) به شهادت رسیدند، سوم اینکه قرنهاست مزارشان در میان کسانی است که جایگاه و مقام ایشان را نمی‌شناسند، چهارم اینکه در میان پیروان ایشان ... ادامه مطلب »

آیا نباید حمله‌کنندگان به منافع ایران و شیعیان در سراسر جهان را، خودمان مجازات کنیم؟

حمله تروريستي انتحاري به سفارت ايران در بيروت ـ 1392

در سال ۱۹۹۲ میلادی، بمبی در برابر سفارت رژیم اسرائیل در مرکز آرژانتین منفجر گردید. پرونده این بمب‌گذاری بسیار جنجالی شد و در سطح بین‌الملل، چندین کشور از جمله ایران را، درگیر خود کرد. پس از  بیست سال، ایتزهاک آویران، سفیر پیشین رژیم اسرائیل، در پاسخ به سئوالی مبنی بر این‌که چرا با گذشت ۲۰ سال از این رویدادها هنوز ... ادامه مطلب »

«مولفه‌های فرهنگی جنگ نرم» تبدیل به مقاله می‌شود ـ رجا نیوز

107862

محمدرضا تاجداری – گروه فرهنگی رجانیوز: وقتی اولین شماره‌ی «سه‏شنبه‌گردی»‌های رجانیوز منتشر شد، عده‌ای با کم‌شمار خواندن هنرمندان جبهه‌ی فرهنگی انقلاب، نسبت به تداوم انتشار این مطالب ابراز نگرانی می‌کردند و در گوشمان می‌خواندند «که مگر چقدر هنرمند متعهد داریم که شما هر هفته به سراغ آنها بروید؟» اما حالا «سه‌شنبه‌گردی‌»‌های رجانیوز بدون یک گفتگوی تکراری، به شماره‌ی دهم خود ... ادامه مطلب »

بیشترین میزان کاهش ارزش پول به ترتیب در دولت‌های هاشمی رفسنجانی، موسوی، احمدی‌نژاد و خاتمی

کاهش ارزش 1000 تومان در عرض هشت سال عمر یک دولت براساس روش به‌روزرسانی مبلغ مهریه (1368 تا 1392)

گاهی در مهریه‌ها، مبلغی به عنوان مهریه تعیین می‌شود که به مرور زمان، ارزش خود را از دست می‌دهد. برای اصلاح این مشکل، روشی در قوانین ایران پیش‌بینی شده که براساس تورم سالیانه اعلامی از سوی بانک مرکزی، جداولی تنظیم می‌گردد و مبنای محاسبه قرار می‌گیرد. این جداول در قالب نرم‌افزار هم ارایه گردیده. با مراجعه به این نشانی، می‌توانید ... ادامه مطلب »

لطیفه سه بخشی! ـ درباره «گل به دولت» رییس سازمان انرژی اتمی و وزیر اطلاعات

۱ـ علی اکبر صالحی ـ رییس سازمان انرژی اتمی (۱۴ مهر ۹۲): چندی قبل در جریان فعالیت تعدادی خرابکار در مراکز هسته ای قرار گرفتیم که با شناسایی آنها اجازه دادیم فعالیت شان را ادامه دهند تا در زمان مناسب و دسترسی به جزییات دستگیر شوند. چهار نفر در این رابطه شناسایی و دستگیر شده اند. بازجویی از این افراد ... ادامه مطلب »

دل‌تنگی دوستان دانشگاه امام صادق(ع)

تصويري از خوابگاه دانشگاه امام صادق(ع)

دیشب خواب دیدم بعد سالها، رفته‌ام همان اتاق ۴۲۴ خوابگاه دانشگاه امام صادق(ع) و بچه‌ها دارند یک به یک، می‌آیند. همه ورودی‌های ۱۳۷۸٫ بعد دیدم شماره تلفن بعضی‌ها را دارم، شماره خیلی‌ها را ندارم و بیشترشان را سالهاست ندیده‌ام. دیدم چقدر هم‌دانشگاهی‌های نازنینی بوده‌اند، چقدر دوستشان  دارم و چقدر دلم برایشان تنگ شده. آنقدر که در همان نیمه شب، می‌خواستم ... ادامه مطلب »