بایگانی سالانه: 2011

بیانیه جمعی از نویسندگان و هنرمندان در حمایت از انقلاب مردم بحرین

بسم الله القاصم الجبارین وَلَقَد کَتَبْنَا فِی الزَّبُورِ مِن بَعْدِ الذِّکْرِ أَنَّ الْأَرْضَ یَرِثُهَا عِبَادِیَ الصَّالِحُونَ. اکنون که پژواک فریاد بت‌شکنانه و طاغوت‌ستیزانه موسای زمان، حضرت امام خمینی از پس سی سال استقامت ملت ایران، موجب خیزش اسلام‌خواهانه مستضعفان و ملتهای ستم‎دیده علیه دیکتاتورهای دست نشانده آمریکا و غرب در جهان اسلام شده و فریاد الله اکبر پایه‌های حکومت‌های استکباری ... ادامه مطلب »

لیست ترور فعالان رسانه ای اصولگرا ـ صراط نیوز

در ۲۰ روز گذشته در اقدامی هماهنگ ۵۰ سایت وابسته به فتنه سبز ماسونی یک لیست ترور موسوم به شکارچی سبز شامل نام ۲۰ نفر از چهره های سیاسی اصولگرایان را منتشر کرده است . این لیست که شامل شخصی ترین اطلاعات این چهره ها و راههای دسترسی به آنهاست در سایتهای اینترنتی مانند :”بالاترین” ، “شکارچی سبز” و . ... ادامه مطلب »

طلب عفو

انشاء الله، فردا برای نخستین بار، عازم کشور عراق برای زیارت ائمه(ع) و بزرگان مدفون و ساکن در آن کشور هستم. از کلیه برادران و خواهران حلالیت می خواهم و امیدوارم به بزرگواری خود، از قصورها و تقصیرهای این فقیر درگذرند. به فضل الهی، دعاگویتان خواهم بود. ادامه مطلب »

گزارش یک مرگ ـ برای حاتمی‌کیا که ۱۲ سال است می‌خواهد به جای همرزم، میانجی باشد!

این مقاله در شماره هفتم هفته نامه «۹دی»، به تاریخ ۳۰/۱۱/۱۳۸۹، منتشر شده است. ابراهیم حاتمی‌کیا اگر بخواهد، یکی از سربازان انقلاب اسلامی است؛ او در سال ۱۳۴۰ به دنیا آمده و برای ما، متولدان آن سالها، «سربازان در گهواره» حضرت امام خمینی(رض) هستند؛ چه ایرانی، چه لبنانی، چه عراقی، چه افغانی، چه پاکستانی و چه آفریقایی و اروپایی و ... ادامه مطلب »

ادبیات خاصه‌پسند، فرهنگ عمومی را شکل نمی‌دهد ـ گفتگو با رادیو گفتگو

مدیرعامل کانون اندیشه جوان در گفت‌وگو با رادیو گفتگو به تحلیل فضای رسانه‌ای کشور پرداخت و گفت: آن‌چه امروز جو غالب رسانه‌ای کشور را تشکیل می‌دهد، بازتاب درستی از ذائقه فرهنگی مردم نیست. به گزارش روابط عمومی کانون اندیشه جوان؛ محمد سرشار در گفتگو با برنامه «پیدا و پنهان» رادیو گفتگو اعلام کرد: بیشترین مطالعه مردم در حوزه ادبیات داستانی ... ادامه مطلب »

شبهه غیراخلاقی بودن نظام سیاسی و رسانه‌های همگانی ـ جذب یا فریب؟

این مقاله در شماره چهارم هفته نامه «۹دی»، به تاریخ ۹/۱۱/۱۳۸۹، منتشر شده است. یکی از چالشهای همیشگی نظامهای سیاسی، شیوه برخورد آنها با «ارزشها» (values) بوده است. در واقع، میزان اهتمام حکومت به پاسداشت نظام ارزشی جامعه در عرصه‌های مختلف، میزان اخلاقی بودن آن نظام سیاسی را نمایش می‌دهد. بر این اساس، نظام سیاسی‌ای که با استفاده از رسانه‌های ... ادامه مطلب »

پیچیدگیهای ساخته نوانتشار مهران مدیری ـ درباره طنز ضد ماهواره ای او

این مقاله، در شماره سوم هفته نامه «۹ دی» در تاریخ ۳/۱۱/۱۳۸۹ به چاپ رسیده است. روز دوشنبه ۱۳ دی ماه ۱۳۸۹، قطعه فیلمی با عنوان «مهران مدیری ـ ادای کانالهای لس‌آنجلسی رو در می‌یاره»، به مدت ۵:۳۸ توسط مدیر پایگاه مستهجن «هرساعت»، در «یوتیوب» منتشر شد. در توضیح این قطعه فیلم آمده بود: «مهران مدیری خطابه‌های شهرام همایون را ... ادامه مطلب »

بختکی به نام لهجة تهرانی ـ درباره صدا و سیمای جمهوری تهران

این یادداشت در شماره دوم هفته نامه «۹ دی»، ۱۸ دی ۱۳۸۹ منتشر شده است. همه رسانه‌های همگانی، فرزندان هیولایی به نام «مدرنیته» هستند که چند صد سالی است؛ تب آن، جهان را دربرگرفته و سودای مدرن شدن، چشم و گوش جهانیان را پر کرده است. جهان مدرن، جهان «تیراژ» است و در جهان‌بینی کاپیتالیست آن، هر چه محصول تولیدکننده، ... ادامه مطلب »

بیمها و امیدهای فرزند «اونیورسیته» ـ به بهانه ۱۶ آذر، روز دانشجو

اشاره: این مقاله، ابتدا در شماره ۵۶ هفته نامه «مثلث» در تاریخ ۱۴/۹/۱۳۸۹ به چاپ رسیده است. «در این میان بغض یکی از دانشجویان ترکید. او که مرگ را به چشم می‌دید و خود را کشته می‌دانست؛ دیگر نتوانست این همه فشار درونی را تحمل کند و آتش از سینه پرسوز و گدازش به شکل شعارهای کوتاه بیرون ریخت: «دست ... ادامه مطلب »

رونمایی از پایگاه اینترنتی «پرسان»

آیین رونمایی پایگاه اینترنتی «پرسان» (porsan.ir)، «درگاه پاسخگویی به پرسشها و شبهات اندیشه‌ای» کانون اندیشه جوان با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین رشاد، رییس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار شد. به گزارش روابط عمومی کانون اندیشه جوان، در ابتدای این آیین، محمد سرشار، مدیرعامل کانون گفت:پاسخگویی به پرسشها و شبهات اندیشه‌ای، یکی از رسالت‌های اصلی کانون اندیشه جوان از آغاز ... ادامه مطلب »