بایگانی سالانه: 2010

تمام شد!

ویرایش پنجم بودجه سال ۸۹ کانون اندیشه جوان تمام شد! یک هفته است سر به اینترنت نزده‌ام. با این همه شکنجه، فکر می‌کنم وقتش است که اعتراف کنم. اعتراف کنم به کودتای اقلیت علیه اکثریت اعتراف کنم به شیوایی و روانی نثر حسین قدیانی اعتراف کنم به هشت ماه دفاع مقدس سایبری اعتراف کنم به زنده شدن هم‌نسلانم اعتراف کنم ... ادامه مطلب »

مراسم دومین سالگرد شهید مغنیه در تهران

به امید خداوند، جمعی از جوانان دوستدار حاج رضوان، امسال نیز مراسم سالگرد آن شهید سعید را در تهران برگزار می‌کنند. مراسم دومین سالگرد شهادت عماد مغنیه (حاج رضوان)، شیر بیشه مقاومت در لبنان و فلسطین و عراق و …، روز پنج‌شنبه ۲۹ بهمن ۸۸، از ساعت ۱۵ تا اذان مغرب در مسجد امام صادق(ع) واقع در میدان فلسطین، برگزار ... ادامه مطلب »

ایرانیان میدان دار هنر اسلامی ـ گفتگو با روزنامه کیهان

به همت سرکار خانم گالیا توانگر، گفتگویی با روزنامه کیهان درباره جایگاه ادبیات در چشم انداز بیست ساله کشور داشتم که قسمتهایی از آن در گزارش روز کیهان با عنوان «ایرانیان میدان‌دار هنر اسلامی» در تاریخ ۴/۱۱/۱۳۸۸ مورد استفاده قرار گرفته است: ادا و اصول روشنفکرانه را به آثار سنجاق نکنیم محمد سرشار قائم مقام مدیرعامل کانون اندیشه جوان ضمن ... ادامه مطلب »

بازتاب « دروغها و راستهای بیانیه موسوی» در بی‌بی‌سی فارسی

روز دوشنبه، دوست و برادر عزیزم یاسر مرادی، خبرم کرد که تلویزیون بی بی سی فارسی (BBC Persian) به بررسی بیانیه هفدهم میرحسین موسوی پرداخته و به نوشته «دروغ‌ها و راست‌های بیانیه شماره ۱۷ میرحسین موسوی» اشاره و بخش‌هایی از آن را بازخوانی کرده است. با پرس و جو از دوستان، متوجه شدم که روز یکشنبه ۱۳/۱۰/۸۸، حدود ساعت ۱۹ ... ادامه مطلب »

دروغ‌ها و راست‌های بیانیه شماره ۱۷ میرحسین موسوی

میرحسین موسوی با تاخیری ۵ روزه نسبت به آشوب روز عاشورا و یک روزه نسبت به راه‌پیمایی اعجاب‌آور و تحسین برانگیز مردم، بیانیه شماره ۱۷ (هفدهم) خود را صادر کرده است. خود این تاخیر در ابتدای امر نشانه این است که موسوی شخصاً نتوانسته زودتر از ۵ روز آشوب‌های عاشورا را تجزیه و تحلیل و جمع‌بندی کند. بنابرین کاملاً آشکار ... ادامه مطلب »

از «دا» تا «بابا نظر»

این روزها، کتاب «بابا نظر» را دست گرفته‌ام و می‌خوانم. بابا نظر، خاطرات شهید محمدحسن نظرنژاد از دلاوران لشگر نصر خراسان است که اینک، در محضر حضرت حق، روزی‌خور است. این کتاب، به تلاش انتشارات موفق سوره مهر، بعد از چندین و چند مرحله پالایش و ویرایش (مصاحبه حسین بیضایی، تدوین مصطفی رحیمی و ویرایش احمد دهقان)، به چاپ رسیده ... ادامه مطلب »

موج اعتراض وبلاگ نویسان به هتک حرمت عزاداران سیدالشهدا توسط سبزی ها ـ خبرگزاری برنا

باشگاه جوانی برنا/در پی هتک حرمت های دیروز به موازین اسلام و انقلاب ، جمع کثیری از وبلاگ نویسان ارزشی ، این اقدام را محکوم کردند . این اقدام در حالی صورت گرفته است که دیروز نیز جمع زیادی از عزادارانحسینی نیز این اقدامات را که با هیچ منطقی قابل توجیه نیست را محکوم کرده بودند . بدیهی است وبلاگ ... ادامه مطلب »

کروبی کم‌سوادتر از موسوی ـ پت و مت را به جای زندان به نهضت سوادآموزی بفرستید

در نبود مرحوم آیت الله منتظری، دلمان به بود شیخ مهدی کروبی خوش است هر چند که آقای کروبی سواد علمی و پیشینه مبارزاتی آقای منتظری را ندارد. رفتارها و بیانیه‌ها و غش کردن‌ها و کف کردن‌های شیخ کروبی، در این چند ماهه کارتون طنز دنباله‌داری را برایمان تولید کرده که از رای ندادن معاون اول خیالی به رییس جمهور ... ادامه مطلب »

آشوبگران «نفله» می‌شوند نه «کشته»

در خبرها خواندم که خواهرزاده میرحسین موسوی، به نام سید علی حبیبی موسوی خامنه، امروز در جریان اغتشاشات سبزها در طول خیابان انقلاب و خیابان آزادی، به دلیل اصابت گلوله، کشته شده است. امیدوارم این درگذشته، در پاسخ به فراخوان دایی فتنه‌گر خویش به خیابان نیامده باشد و دو فرزند خود را، به دست خود، یتیم نکرده باشد. سیر قهقرایی ... ادامه مطلب »