بایگانی سالانه: 2009

آیا همه «مصطفی زمانی»های حامی احمدی‌نژاد، یوزارسیف هستند؟!

هفته گذشته خبر جالبی روی پایگاه‌های خبری اینترنتی منتشر شد: «حمایت یوزارسیف از احمدی‌نژاد در حماسه ۳ تیر ۸۴» خبر به ترتیب در این پایگاه‌ها منتشر شده بود: ۱ـ آینده ـ ۲۰ اسفند ـ ساعت ۱۶ ۲ـ بازتاب آنلاین ـ همان روز ـ ساعت ۲۳ ۳ـ پرزیدنت۱۰ ـ ۲۱ اسفند ـ ساعت ۶ ۴ـ جرس نیوز ـ ۲۱ اسفند ـ ... ادامه مطلب »

گروه‌های موسیقی رپ برای غزه سنگ تمام گذاشتند ـ شبکه ایران

به گزارش شبکه ایران، نویسنده وبلاگ تردید در آخرین نوشته‏اش عنوان کرده است که گروه‌های زیرزمینی موسیقی، در واکنش به ماجرای «غزه» و «فلسطین» تک‏آهنگ‏های فراوانی تولید کرده‏اند. در ذیل فهرستی از این تک‌آهنگ‌های ایرانی را مشاهده می کنید: ۱ـ غزه در خون ـ آقای عدالت(Edalat) 2ـ فریاد غزه ـ آقایان سمپل(Sample) و علی باطل(Ali batel) 3ـ غزه شهر تاریک ... ادامه مطلب »

مثل همیشه! | وبلاگ سیصد و سیزده بهشتی

خانم لیلا سادات باقری درباره خاطره شان از خواندن داستان «حلزونهای خانه به دوش» نوشته اند: اگر درست به یاد بیاورم؛ حدودا چهارده پانزده سالی از شهادت آقا مرتضای آوینی گذشته بود که این نوشتار “حلزون‌های خانه بدوش” جناب سرشار را خواندم یعنی آقازاده‌ی آن آقای محمدرضا سرشار داستاننویس داستانگوی انجمن قلمی را، آن‌هم درست بعد از زمانی که آمد ... ادامه مطلب »

موج حمایت از غزه در گروه‌های زیرزمینی موسیقی

هفته گذشته، برای نخستین بار، جستجویی در عالم گروه‌های زیرزمینی موسیقی داشتم. بهانه این جستجو، یافتن آهنگهایی درباره «غزه» و «فلسطین» بود. نتیجه این جستجو، حیرت آور بود. فهرست تک‌آهنگ‌های ایرانی‌ای را که درباره غزه و فلسطین یافتم، ببینید: ۱ـ غزه در خون ـ آقای عدالت(Edalat) 2ـ فریاد غزه ـ آقایان سمپل(Sample) و علی باطل(Ali batel) 3ـ غزه شهر تاریک ... ادامه مطلب »

نکته‌ای درباره «درباره الی»

دیشب فرصتی دست داد که فیلم سینمایی «درباره الی» را در تالار اندیشه حوزه هنری ببینم. در این مجال نمی‌خواهم به برنامه‌ریزی و مدیریت افتضاح حوزه هنری در برگزاری چنین برنامه ساده‌ای بپردازم که یک چشمه آن، صدور بلیت برای دو برابر ظرفیت تالار بود و چشمه دیگر، نمایش فیلم ۱۲۰ دقیقه‌ای در سئانسهای ۱۲۰ دقیقه‌ای! یعنی خیلی راحت، زمانی ... ادامه مطلب »

اولین سالگرد شهادت حاج رضوان (شهید عماد مغنیه)

فردا پنجشنبه ۲۴ بهمن ۸۷، از ساعت ۲ تا ۵ بعدازظهر، مراسم سالگرد شهادت حاج رضوان(شهید عماد مغنیه)، شیر بیشه مقاومت اسلامی و مایه هراس دایمی استکبار جهانی، در مسجد امام صادق(ع) میدان فلسطین برگزار خواهد شد. این مراسم، هرچند به همت چند نفر از جوانان مرید آن شهید بزرگ برگزار می شود اما به نوعی مراسم رسمی دفتر تهران ... ادامه مطلب »

برکات آمدن آقای خاتمی به میدان انتخابات

شنیدن خبر اعلام رسمی نامزدی جناب آقای سید محمد خاتمی در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، خوشحالم کرد. احساس می‌کنم این حضور ایشان چند فایده خواهد داشت: ۱ـ وزن‌کشی جدی‌ای میان جریان اصولگرا و اصلاح‌طلب صورت خواهد گرفت که ابتدایی‌ترین نتیجه آن، گرم‌شدن تنور انتخابات و افزایش مشارکت مردم در آن خواهد بود. اتفاقی که در دوره رویارویی با دولت ... ادامه مطلب »

خیلی بی‌ربط: ثبات مدیریت در رجاء!

امروز کمی در کار وزارت راه و ترابری و شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران فضولی کردم. نتیجه‌اش درباره مدیران عامل شرکت قطارهای مسافری رجاء (تاسیس ۱/۸/۱۳۷۵) این شد: دکتر محسن پورسید آقایی: ۱۳۷۸ تا ۱۳۸۵ (۷ سال ـ استادیار دانشکده مهندسی راه‌آهن دانشگاه علم و صنعت) لینک خبر دکتر یوسف حجت: ۲۱/۱/۸۶ تا ۱۸/۱۱/۸۶ (کمتر از ۱۰ ماه! ـ ... ادامه مطلب »

«دا» را به همدیگر پیشنهاد بدهیم

خیلی از مهمانی‌ها و دور هم نشستن‌هایمان، خلاصه شده در خوردنی‌ها. یعنی میزبان خود را موظف می‌داند به شکم‌بانی مهمان. انگار این مهمان مغز و چشم و گوش و بینی و پوست ندارد که برای میزبانی آنها هم فکری کنند. خود من تلاشم بر این بوده که همیشه کتابی و نشریه‌ای و فیلمی و گاه موسیقی‌ای در چنته‌ام باشد تا ... ادامه مطلب »

سیاست جنایی جمهوری اسلامی ایران در حوزه مطبوعات و مطالعه تطبیقی آن با حقوق آمریکا

پايان‌نامه «سياست جنايي جمهوري اسلامي ايران در حوزه مطبوعات و مطالعه تطبيقي آن در حقوق آمريکا» نوشته محمد سرشار

  مشخصات پایان‌نامه دوره کارشناسی‌ارشد رشته حقوق جزا و جرمشناسی نویسنده: محمد سرشار استاد راهنما: دکتر محسن اسماعیلی استاد مشاور: دکتر علی‌حسین نجفی‌ابرندآبادی استاد داور: دکتر حسام‌الدین آشنا تاریخ دفاع: دوم آذر ۱۳۸۷ نمره: ۹۶ از ۱۰۰ ـ درجه عالی چکیده «نشریه» یکی از رسانه‌های نسبتا کهن است که پیشینه پیدایش آن در کشور ایران به سال ۱۲۱۶ ه.ش. بازمی‌گردد. ... ادامه مطلب »