بایگانی سالانه: 2007

آیا «عامه پسند بودن» بد است؟

اگر بحران کمبود مخاطب را برای بچه های حزب اللهی قبول داشته باشیم، سر یک دو راهی قرار خواهیم گرفت: آیا تعداد زیاد مخاطب برای ما مهم است؟ جواب منفی یا مثبت به این سوال، جهتگیری ادبی و هنری و فرهنگی ما را کاملا متفاوت خواهد کرد. در صورتی که به نخبه گرایی معتقد باشیم و بخواهیم از طریق تاثیرگذاری ... ادامه مطلب »

ما و بحران کمبود مخاطب

بدون تعارف، بچه های حزب اللهی مخاطب ندارند. می دانم که گفتن این حرف هزار «نباید می گفتی» و «هر چیزی را نباید جلوی همه گفت» و «نه!» و … دارد اما از آنقدر جدی هست که بنشینم و درباره اش بنویسم. این روزها روزهای تعطیل شدن ماهنامه «سوره» است و اعتراض به عملکرد آقای گیل آبادی در رادیو جوان ... ادامه مطلب »

آقای هاشمی! بچه ها سوال داشتند

یک شنبه صبح، دانشگاه امام صادق (ع) پر بود از آدمهای بیسیم به دست و اتاقهای چک و خنثی شده و کیفها و کلاسورهای دانشجویی روی هم تلنبار شده. به همه اینها سه آمبولانس و خودروهای آتش نشانی و دو گیت بازرسی سیار و دهها نیوری امنیتی اضافه شده بود. استادها و دانشجوهایی که می خواستند صبح سر کلاس بروند، ... ادامه مطلب »

جنگ آخر الزمانی در یمن

این روزها شیعیان یمن روزگار سختی دارند. نیروهای دولتی با آخرین تجهیزات جنگی به خانه های شیعیان ریخته اند و خراب می کنند و می کشند و می سوزانند و پیش می روند. دولت یمن سانسور خبری شدیدی را بر کل ماجرا اعمال کرده است و خبرهایی که به بیرون درز کرده اند ابعاد وحشتناکی از این قتل عام را ... ادامه مطلب »

این اسفند شلوغ و صفر ناتمام

این روزها سرم شلوغ است. پایان نامه و جمع کردن کارهای فرهنگسرا و برنامه ریزی سال ۸۶ و انجام کارهای عقب افتاده خانه و هزار کار دیگر. تصادف پریروز هم که روی همه اینها خودش را یله کرده. بگذرم از ناراحتی مرگهای حسین حداد و رسول ملاقلی پور و چهارمین دوره ماهنامه سوره. شنیده ام که پیامبر (ص) سخت مشتاق ... ادامه مطلب »

شبکه خبر دانشجو: رئیس فرهنگسرای دانشجو: درصدد کاهش مشکلات فرهنگی خوابگاه‌های دانشجویی هستیم

رئیس فرهنگسرای دانشجو با اشاره به بازدیدهای به عمل آمده از خوابگاه‌های دانشگاه‌های شهر تهران گفت: اکثر خوابگاه‌های دانشگاه‌های تهران با کمبود برنامه‌های فرهنگی مواجه هستند که بر همین اساس، فرهنگسرای دانشجو طی نشست‌های انجام شده، درصدد بررسی و حل این مشکلات است. محمد سرشار در گفت‌وگو با خبرنگار «شبکه خبر دانشجو» اظهار داشت: در نشست‌های برگزار شده در فرهنگسرای ... ادامه مطلب »

داستان کوتاه «مردی که خوابهایش را در جیبش گذاشته بود»

 ـ بیا پایین!کلمه‌ها مثل سنگ سخت بودند و به شیشه‌ها می‌خوردند. «راننده» صدا را می‌شنید اما اگر می‌خواست هم نمی‌توانست پایین بیاید. بعدِ این همه سال، چاق شده بود و ورم کرده بود و گوشتها و چربیهای تنش لایه لایه روی هم تلنبار شده بود و سرها و دستهای بی‌شماری از بدنش بیرون روییده بود.ـ بیا پایین!کلمه‌ها رَنج بودند و ... ادامه مطلب »

خبرگزاری میراث فرهنگی: کارهای فرهنگی در درازمدت نمود خوبی دارند

خبرگزاری میراث فرهنگی _ کتاب _ کتاب در زندگی مردم نقش کم‌رنگی دارد و بسیاری از هموطنان ما، کتاب نمی‌خوانند. این کم‌توجهی به مقوله کتاب و کتابخوانی از سوی مسئولان و مردم، سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران را بر آن داشت تا در این باره چاره‌ای بیندیشد. برگزاری “جشن کتاب تهران” از ۲۴ آبان تا ۲۴ آذر راهی بود که ... ادامه مطلب »

داستان کوتاه «حلزونهای خانه به دوش»

نور خورشید می‌خورد به شیشه‌های قدّی درِ تالار و چشمم را می‌زند. کج و کوله می‌شوم تا می‌توانم نوشته‌های زیر عکس شهید آوینی را بخوانم: «تمنای شفاعت ـ چهلمین سالگرد پرواز شهید سید مرتضی آوینی».زیرش با خط ریزتر نوشته‌اند: «از ساعت ۱۴ تا ۲۰ ـ فرهنگ‌سرای روایت فتح ـ تالار حلزون‌های خانه به دوش».در را که باز می‌کنم یک حلزون ... ادامه مطلب »