گفت‌گوها

علیرضا مختارپور بهترین گزینه برای تضمین کیفیت فعالیت نهاد کتابخانه‌هاست ـ گفتگو با خبرگزاری مهر

محمد سرشار با بیان اینکه انتخاب ملک‌احمدی از سوی وزیر ارشاد انتخابی ارتجاعی و بازگشت به دوران نامطلوب نهاد کتابخانه‌های عمومی بود گفت: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شجاعانه این اشتباه را پذیرفته و سعی دارد چهره‌ای مناسب برای این سمت انتخاب کند. محمد سرشار فعال فرهنگی و مدیر حوزه هنری کودک و نوجوان در گفتگو با خبرنگار مهر با ... ادامه مطلب »

حق مولف و مهندسی فرهنگی در عرصه کتاب ـ گفتگو با فرهنگ امروز

فرهنگ امروز: محمد سرشار، فعال حوزه‎ی فرهنگ و هنر و مدیر سابق انتشارات کانون اندیشه جوان؛ در پاسخ به پرسش فرهنگ امروز، مبنی بر این که نقطه‎ی آسیب در حقوق ناشر و مولف کجاست که به اعتراضات بسیاری در بازار فرهنگی کشور منجر شده است، گفت: اشکال اساسی برمی‎گردد به روابط بین اشخاص که ذیل قانون مدنی قابل تعریف است. ... ادامه مطلب »

هشدار درباره سیطره نمادهای فرهنگ مهاجم در لوازم تحریر کودکان و نوجوانان ایرانی ـ گفتگو با خبرگزاری فارس

رئیس حوزه هنری کودک و نوجوان گفت: بازار لوازم تحریر کودکان و نوجوانان ایرانی، در سیطره نمادهای فرهنگ مهاجم است. محمد سرشار رییس حوزه هنری کودک و نوجوان در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس گفت: در حالی که نظارت بر کتاب‌ها، فیلم‌ها، پویانمایی‌ها و … با سازوکارهای مشخص قانونی اعمال می‌شود، متاسفانه بازار لوازم تحریر، به حال ... ادامه مطلب »

سرشار: پیشرفت‌ فن‌آوری در حوزه کتاب ناشران را با چالش مواجه می‌کند – خبرگزاری فارس

محمد سرشار گفت: پیشرفت‌های فن‌آوری در حوزه کتاب چالش‌هایی را ایجاد می‌کند که این چالش‌ها برای ناشران است و نه نویسندگان، ناشران باید در آینده جایگاه جدیدی برای خودشان تعریف کنند. به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، نشست بررسی نسبت کتاب و رسانه به همت روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سرای اهل قلم نمایشگاه کتاب ... ادامه مطلب »

سرشار: دفاع از رهبر معظم انقلاب در اوج فتنه، مهمترین حضور اجتماعی «فردی» بود – ایکنا

گروه ادب: رئیس حوزه هنری استان تهران اظهار کرد: اوج حضور اجتماعی امیرحسین فردی را می‌توان در ایام فتنه سال ۸۸ دید که تمام‌قد به میدان آمده بود و از انقلاب اسلامی و رهبر معظم انقلاب دفاع می‌کرد و دیگران را هم به همین سمت فرا می‌خواند. محمد سرشار، رئیس حوزه هنری استان تهران در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، ... ادامه مطلب »

مزایا و معایت مطالعه الکترونیکی در عصر حاضر ـ گفتگو با روزنامه کیهان

روزنامه کیهان: «ابتدا باید نوع نگاه به کتاب به عنوان یک قالب رسانش پیام اصلاح شود، محتوای قالب کتاب با فناوری تولید آن مسائلی جداگانه هستند که نباید باهم خلط گردند.» محمد سرشار مسئول دفتر پژوهش و پیشرفت مجمع ناشران انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با گزارشگر کیهان با بیان مقدمه فوق اظهارنظر خود را درمورد مطالعه الکترونیکی اینطور بیان میکند: ... ادامه مطلب »

حوزه هنری کودک و نوجوان ماموریت جدید حوزه هنری استان تهران است ـ خبرگزاری فارس

محمد سرشار با اشاره به اینکه «حوزه هنری کودک و نوجوان» ماموریت جدید حوزه هنری استان تهران است، گفت: بر اساس مطالبات رهبری و شورای انقلاب فرهنگی، وظایف حوزه هنری تدوین و اجرا می‌شود. محمد سرشار رئیس حوزه هنری استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس درباره فعالیت خود در این نهاد فرهنگی اظهار داشت: طبیعتا ... ادامه مطلب »

ضرورت بررسی چالش های نشر و محتوای کتاب ها ـ گفتگو با روزنامه کیهان

گالیا توانگر ـ پشت ویترین کتاب فروشی های این حوالی همه جور ژستی را می توان مرور کرد! از چهره کراوات زده های سلطنت طلب پشت کتاب های تاریخی گرفته تا کلاه به سرهای کمونیست بر جلد کتاب های ادبی! از شلختگی برخاسته از منش آزاد لائیک ها گرفته تا یقه پوسیده و نخ نمای اندیشه های انحرافی! نام و ... ادامه مطلب »

سیری در تحول و شکوفایی «هنر انقلاب اسلامی» ـ گفتگو با روزنامه کیهان

گالیا توانگر ـ هنر آفریده آفرینشگری به نام هنرمند است. بنابراین بدون تحول در هنرمند، در هنر تحول چندانی رخ نمی دهد. پیروزی انقلاب اسلامی، نتیجه مجاهدت صدوپنجاه ساله دین در برابر فرآیند سکولارسازی به بهانه مدرن سازی بود. بنابراین این پیروزی تنها موفقیتی در براندازی یک نظام سیاسی نبود، بلکه تفوق جهان بینی اسلامی را نشان می داد. صراحتا ... ادامه مطلب »

هیئت منصفه؛ تضمین کننده دادرسی منصفانه ـ گفتگو با روزنامه حمایت

ناپختگی علت اصلی شکست قانون ۲۴ اسفند ماه سال ۱۳۸۲، روزی است که قانون هیئت منصفه در ۱۵ ماده به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید. قانون مطبوعات در ۲۸ اسفند سال ۱۳۶۴ و قانون اصلاحی قانون مطبوعات در ۳۰ فروردین ۱۳۷۹ به تصویب مجلس رسیده‌ است. محمد سرشار، عضو گروه مطالعات فرهنگی پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی با اشاره به ... ادامه مطلب »